KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11608054
nr 1160 8054
Gustaf Rydberg
(1835-1933), Sverige
Oljemålning, Sydländskt gårdsmotiv, signerad och daterad 1870, omnämnd i boken om Rydberg, 40x62 cm
Gustaf Rydberg, svensk bildkonstnär född 1835, död 1933.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
6.600 kr
måndag 5 februari 2018
kl 18:06:57
6.400 kr
Gustaf Rydberg
Läs mer om Gustaf Rydberg